Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir

Trump, Federal Yargıca çattı

Anasayfa > Haberler > Trump, Federal Yargıca çattı

ABD Başkanı Donald Trump, yedi ülke vatandaşına uygulanan vize yasağını askıya alan federal yargıcın verdiği kararın, kanuni yaptırımı ülkenin elinden aldığını ve kısa bir zaman içerisinde o kararın geri alınacağını bildirdi.

“SÖZDE YARGICIN FİKRİ GÜLÜNÇ”

Trump “Sözde yargıç” diye hitap ettiği Washington eyaletinin Seattle kentinde görev yapan Federal Yargıç James Robart’a, Twitter hesabı üzerinden eleştirilerde bulundu.

Donald Trump, “Kanuni yaptırımı ülkenin elinden alan sözde yargıcın fikri gülünç ve yakında geri alınacak.” ifadesini kullandı.

“ORTADOĞU ÜLKELERİ DE BENİ DESTEKLİYOR”

Yine Twitter hesabı üzerinden birçok Ortadoğu ülkesinin vize yasağına katıldığını savunan Trump “Onlar bazı insanların girişine izin verildiğinde bunun ölüm ve yıkım demek olduğunu biliyorlar.” değerlendirmesini yaptı.

Aynı dakikalarda başka bir tweetinde ise Trump, bir ülkenin güvenlik sebebiyle kimin giriş ve çıkışına izin vereceğine karar verememesinin büyük sorun olduğunu kaydetti.

“MÜMKÜN OLAN EN KISA SÜREDE” GERİ GELECEK

Ülkenin kuzeybatısında yer alan Washington eyaletinin Seattle kentinde görev yapan federal yargıç Robart, vize yasağının ABD genelinde geçici olarak durdurulmasına karar vermişti. Bunun üzerine Beyaz Saray da ABD Adalet Bakanlığının “Mümkün olan en kısa sürede” Başkan Trump’ın kararnamesini tekrar uygulamaya çalışacağını belirten bir açıklama yapmıştı.

Trump’ın geçen hafta cuma günü imzaladığı Başkanlık Kararnamesi, Irak, Suriye, İran, Libya, Yemen ve Somali olmak üzere yedi ülke vatandaşlarına vize verilmesi ve bu ülkelerden gelenlerin ülkeye alınmaması talimatını vermişti.

Kararname ayrıca Suriye’den mülteci alımını süresiz bir şekilde askıya almıştı.

Trump’ın bu kararı ülke çapına protestolara yol açtı. Yeni başkan bu kararından dolayı içeriden ve dışarıdan pek çok siyasi liderin tepkisi ile karşı karşıya kaldı.

Etiketler : , ,
Ekleyen : - Tarih: 04 Şubat 2017 - 17:40 - Okunma Sayısı : 37 views
Google

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
Yenilgi aşkın Adıymış Şiiri

Yenilgi aşkın Adıymış ŞiiriNazlimcafe.Net Sohbet Siteleri

Amber Rose Kimdir

Amber Rose KimdirNazlimcafe.Net Sohbet Siteleri

Sana Aşkım Dedim Şiiri

Sana Aşkım Dedim ŞiiriNazlimcafe.Net Sohbet Siteleri

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

Nazlim Menü

Site içi Kategorilerimiz

chat odası Mynet Çet manga tr